Az ADHD, a kiégés és a szabadúszó életmód keresztmetszete: Megküzdési stratégiák a kreatív iparágakban

Az előadásban áttekintjük, hogyan hat az ADHD és a kiégés a kreatív iparágakban dolgozók mindennapjaira, különös tekintettel a 20-30 éves korosztályra. Részletesen foglalkozunk azzal, hogy ezek a tényezők miként vezethetnek ahhoz, hogy a szabadúszást tekintik megoldási lehetőségnek és a stresszkezelés egyik módjának. Emellett szó lesz a cégvezetők felelősségéről is, és arról, milyen vállalati stratégiákkal lehet […]

Lehet a LEGO® Serious PLAY® módszertan kiút az ADHD útvesztőiből?

Érzelem alapú támogatás és szükségletek kifejeződése. Keretek. Konfliktuskezelés nyílt terepen. Biztonsági háló. Lego kockák. Hogyan állnak ezek össze? Egyszerű építőkockákkal indultunk és a szükség hozta, hogy a figyelem-hiány zavarral titulált gyerekeket és családjaikat fejlesztjük legóval.

AI és coaching: hogyan építettem be az AI használatát a coaching szolgáltatásomba

Előadásomban bemutatom, hogy kezdtem el beépíteni a mesterséges intelligencia használatát a coaching praxisomba. Szervezetfejlesztőként új folyamatok vagy szolgáltatások tervezésekor régóta a design thinking módszertanát használom, így a saját munkám transzformációjakor is fontosnak tartottam, hogy öncélú tesztelés helyett, inkább egy szolgáltatásalkotó folyamatként, az ügyfeleim igényeit jobban megértve és kiszolgálva tervezzem meg a saját „segítői és fejlesztői […]

Trauma, innováció, siker és a közép-kelet európai vezető

A történelmi háttér és generációs traumák által formált üzleti világban, a siker kulcsa a megújulás és a támogató környezet erejében rejlik. Ám mi történik, ha a támogatás nem kívülről, hanem belülről hiányzik? Traumák, mindset és siker. Áldozat vagy Főnix?

Sématörés: Hogyan lépjünk ki az öröklött rendszerek árnyékából?

„Mindig is így csináltuk, így is fogjuk” – Ismerős mondat? A status quo gyakran állítja meg a változást, miközben a transzformáció elengedhetetlen minden szervezet számára, különösen a HR-ben. Mi történik, ha maga a HR szorul átalakulásra, hogy az üzleti változás valóra váljon? Előadásomban bemutatom, hogyan alakítottuk át a METRO Magyarország People and Culture funkcióját a […]

Vállalati közösségépítés is lehet user élmény

Sokan dolgozunk a munkavállalók elkötelezésén. Ehhez mindig jó, ha visszamegyünk az alapokhoz és elfogadjuk azt a tényt, hogy a munkavállalók is szeretnek közösségben lenni. Hogyan lehet a közösségi élményt fokozni online eszközökkel. Hogyan lesz egy vezető vagy munkavállaló a belső kommunikáció szereplője és tartalomgyártója? Hogyan mérhető és növelhető az aktivitás? Ezekről mesélek.

Vállalati boldogság: bullshittől a valóságig

A vállalati boldogság nem csupán egy divatos kifejezés, hanem a fenntartható és sikeres szervezetek alapköve. Mivel Magyarországon még kevésbé ismert a szervezeti boldogság narratívája, így portugál példán keresztül mutatjuk be, hogy a munkavállalói élményút tekintetében hogyan néz ki a gyakorlatban a boldog és produktív munkahely.

A Richter Központ története: hogy lesz költözés helyett kultúraformálás?

Az ország legnagyobb gyógyszergyártó cége idén adta át új székházát, ahol több, mint 600 kolléga dolgozik teljesen új munkakörnyezetben – újfajta terekben, új szemlélet mentén. Hogy lehet egy a felszínes szemlélőnek könnyen költözésnek tűnő projektet kultúraépítésre, szemléletformálásra használni?