Karrierút a design szakmában: Mi határozza meg a pozíció szintjét?

17:10 - 17:50 106-os terem
A design szakma gyorsan változó világában sok szakember találkozik azzal a kihívással, hogy pontosan meghatározza, mit is jelent a “junior”, „medior” vagy „senior” cím. Miért lehet egyes helyeken junior pozíciónál elvárás 1-2 év tapasztalat, míg máshol nincs ilyen követelmény? Miért van az, hogy ami egyes munkahelyeken senior pozíciónak számít, máshol mediorként értékelik? Mi határozza meg ezeket a különbségeket? Hogyan alakítják a munkaadók elvárásai ezeket a besorolásokat, és mit keresnek valójában, amikor új designereket vesznek fel?
Ezen a kerekasztal beszélgetésen különböző perspektívák ütköztetése révén igyekszünk feltárni ezeket a kérdéseket. A résztvevők három különböző szempontból közelítik meg a témát: a leadership, a designer és a HR oldalak képviseletében. A beszélgetés célja, hogy segítsen a szakmabelieknek jobban megérteni, mit várnak el tőlük különböző munkakörnyezetekben, és hogyan lehet ezeket az elvárásokat sikeresen navigálni.Célcsoport:
Az esemény elsősorban design szakembereknek, karrierjük különböző szakaszaiban lévő designereknek, HR-eseknek és munkaadóknak szól. Azokat is várjuk, akik érdeklődnek a szakmai előrelépés iránt, és szeretnék jobban megérteni, hogy mi alapján történik a besorolás egyes pozíciókban.Főbb Témák:
– Mit jelent pontosan a “junior” „medior” és „senior” cím a design szakmában?
– Hogyan határozzák meg a munkaadók a különböző szintek közötti elvárásokat?
– Miért van az, hogy egyes cégeknél a „senior” cím máshol csak „medior” szintnek felel meg?
– Milyen készségeket és tapasztalatokat keresnek a munkáltatók ezeknél a pozícióknál?
– Hogyan lehet felkészülni és sikeresen megugrani a szintlépést a design karrierben?

Előadók

Jaksa Orsolya
Product Designer Diligent
Klein Péter
Fractional Design Lead Blue Digital Studio
Daniss-Bodó Eszter
experience designer Works. Hungary
Lassú Lilla
Chief People Office Supercharge