Leadership Trusted Advisor and Consultant @ freelancer
István az elmúlt 20 évben rengeteg tapasztalatot szerzett mind ügynökségi (Kirowski, Publicis, Mito, Ogilvy, Dentsu), mind pedig ügyféloldalon (Hewlett-Packard, IBM iX) betöltött vezető szerepben. Hazai és nemzetközi környezetben is számtalan sikernek lehetett aktív részese az általa vezetett csapatokkal, valamint ügyfeleivel, akik között minden főbb iparág képviselője megtalálható volt. Ez az út vezetett annak a design stratégiai gondolkodásnak a kialakításához, amelyben összeért a korábbi márkastratégiai vezetői ambíciója azokkal szervezetfejlesztési célokkal amik az emberközpontú cégvezetés szakértőjévé tették.
Az emberközpontú design (human-centered design) ma már nemcsak az esztétikai és felhasználói élmények megalkotásáról szól, hanem a szélesebb értelemben vett vállalati kultúra, szervezeti fejlesztés és üzleti stratégia integrált részévé vált. Az emberközpontú megközelítés alapja, hogy a felhasználók igényei, élményei és visszajelzései határozzák meg a termékek, szolgáltatások és folyamatok fejlesztését, ezzel elősegítve mind az üzleti növekedést, mind pedig a társadalmi hatások pozitív alakulását.
Az emberközpontú design tehát nem csak a technológiai innovációt, hanem az emberi interakciók és élmények javítását is célozza. A vállalati kultúra formálásában az empátia, az együttműködés és az innováció központi szerepet kap, amely nemcsak az üzleti sikerhez járul hozzá. Az olyan fejlesztési modellek, mint a szervezetfejlesztés és a design alapú gondolkodás, lehetővé teszik, hogy a vállalatok olyan struktúrákat építsenek ki, amelyek az embereket és a fenntarthatóságot helyezik előtérbe. Beszéljünk nyíltan arról, hol tart ma itthon ez a felfogás!
Csertán Ákos előadásának kibeszélője. Ügynökségi és nagyvállalati döntéshozókkal, design szakemberekkel beszélgetünk arról, hogy milyen elvárások vannak a designerekkel kapcsolatban: journey gyártók, esetleg vállalati transzformátorok? Facilitátorok, vagy tanácsadók? Mi a jövő: belső kompetencia építés, vagy dobozos termékek vásárlása design ügynökségektől? Esetleg coach lesz a designerből? Hogy is van ez?
Busák István Csertán Ákos Muszka Ágnes Szinyei-Ihász Marietta Petheő Gergely Csaba Zoltán
Miért érdemes playbookot készíteni és hogyan érdemes bevezetni ezt egy szervezet életében? Eladja-e a service design kompetenciát házon belül a playbook, vagy csupán onboardingra használható? A beszélgetés során nagyvállalati vezetők osztják meg tapasztalataikat. Mindemellett exkluzív háttérinformációt is kaphatunk a tavalyi Service Design Day-en bemutatott OTP SD playbook implementációjának sikereiről és kihívásairól is.
Busák István Knausz Beáta Tóth Vazul Pálóczi Tamás Fogarasy Tamás