Varju-Katona Ágnes
Tizenkét éve foglalkozom önismerettel, hatodik éve táboroztatok és fejlesztem a családokat.
Projektünket a kovid szülte és ezzel egyidőben adta fel a leckét, hogy évről évre, időszakról időszakra folyamatosan monitoroznunk kell az igényeket. Nemcsak az igényeket, hanem a lelki és mentális szükségleteket is. A helyzetet színesítette, hogy a projekttel egyidőben váltam én is anyává, hiszen első kisfiúnkkal az induláskor voltam várandós.
Utolsó információim szerint én vagyok az első és egyetlen Magyarországon, sőt a világon, aki a LEGO Serious PLAY módszertant így, ebben a formában, érzelmi intelligencia fejlesztésre használom. Profilunk és célközönségünk nem csak a céges kultúra, hanem a gyerekek és a hozzájuk közvetlenül kapcsolódó szülők is.
A kihívásokat igyekszünk rendszerszemléletben vizsgálni. Úgymind, amikor ADHD tüneteket mutató gyerekkel vagy felnőttel dolgozunk.
Előadásai
-
Lehet a LEGO® Serious PLAY® módszertan kiút az ADHD útvesztőiből?
17:30 - 17:50
102-es terem
Érzelem alapú támogatás és szükségletek kifejeződése. Keretek. Konfliktuskezelés nyílt terepen. Biztonsági háló. Lego kockák. Hogyan állnak ezek össze? Egyszerű építőkockákkal indultunk és a szükség hozta, hogy a figyelem-hiány zavarral titulált gyerekeket és családjaikat fejlesztjük legóval.
Varju-Katona Ágnes